logotyp

EVVO a školní projekty

Ukliďme Česko

Dne 5. 4. 2019 se žáci zúčastnili již tradiční akce Ukliďme Česko. Rozdělili jsme se na tři skupiny a uklidili jsme lesík Střelnice, okolí cyklostezky a okolí turistické stezky k vyhlídce Supí vrch. Co všechno žáci našli: Pet láhve, skleněné láhve, rozbité sklo, 7 pneumatik, sedačka z auta, stará kost, staré koberce, plastové pytle a dokonce i ztracené klíče. Akce se účastnilo 40 dětí a 10 učitelů a celkem jsme nasbírali 20 pytlů odpadu

Poznáváme Jizerskohorské bučiny

Skupina žáků z druhého stupně se vydala na poznávání krás Jizerskohorských bučin. Do Hejnic jsme přiejli autobusem. Pak nás čekal vlemi náročný výstup k vrcholu Ořešník. Cestou jsme vnímali krásu bukových lesů, děti nacházely houby. Po krátkém odpočinku na Ořešníku jsme sestoupali ke Štolpišským vodopádům. Sice bylo málo vody, přesto děti pořídily pěkné fotky. Poslední zastávkou byl odpočinek u pamětné desky kněžné Alžběty. Výlet byl velmi náročný, pěšky jsme ušli přes 10 km. Odměnou nám byla krásně zbarvená příroda a vzpomínky na dobrodružství, které žáci na výletě zažili.

Sázej stromky v Liberci

Žáci naší školy se zúčastnili programu Sázej stromky v Liberci. Tuto akci organizuje Čmelák - společnost přátel školy. S lektorem Michalem jsme se sešli na konečné tramvajové zastávce v Horním Hanychově. Přesunuli jsme se do lesa, a žáci se rozdělili do dvojic. Lektor Michal podrobně žákům vysvětlil, jakým způsobem se sází stromky. Práce byla náročná, žáci museli vykopat dostatečně velkou jámu, aby stromek mohli následně do jámy zasadit. Terén byl složitý a půda byla plná kamenů. Nakonec se povedlo zasadit veškeré připravené sazenice stromků. Žáci byli unaveni, ale měli velkou radost z odvedené práce.


72 hodin

72 hodin72 hodin

Jizerskohorští velvyslanci

Jizerskohorští velvyslanci
Žáci 2. stupně se dne 1. 10. 2018 vypravili za poznáním lesní náučnou stezkou v Harcově Myslivna. Cestou se seznámili s rostlinami a živočichy lesního ekosystému. Také se dozvěděli, jaký vliv má člověk na krajinu Jizerských hor. Žáci plnili různé úkoly, lovili živočichy, hráli hry. Na závěr navštívili lesní školku, kde se seznámili s pěstováním sazenic původních jizerskohorských dřevin.

Výprava do přírody

Výprava do přírodyDne 10. 9. 2018 se žáci 1. stupně vydali do přírody. Navštívili jsme lesopark Horka v Podještědí. Vstup do lesoparku hlídá obrovský skalní obr Máza. Když mu děti zakřičely do ucha, tak se obr vzbudil a na děti promluvil. Byla to velká legrace. Potom se žáci rozdělili do 4 skupin a začali plnit úkoly.  V areálu je zvukový amfiteáter, lanový park, domečky. Dětem se v lesoparku moc líbilo.

Rychlý kontakt

Kontaktní údaje

obrázek
Základní škola speciální, Frýdlant, okres Liberec, příspěvková organizace

Husova 784
Frýdlant, 464 01

Telefon :
+420 482 312 110

E-mail:
kancelar@zsps-frydlant.cz

IČO: 46745751
Www:
www.zsps-frydlant.cz

Nástěnka

Vysvědčení za školní rok 2019/2020 bude vydáváno dne 30. 6. 2020 v 8.00. Žákům ZŠ ve svých třídách, žákům ZŠ speciální v hlavní budově (vila). Žáci si mohou vyzvednout vysvědčení osobně, ale musí mít podepsané čestné prohlášení (formulář si lze vytisknout z odkazu uprostřed stránky). Pokud nebude mít žák toto prohlášení, bude mu vysvědčení vydáno před vchodem, do třídy nesmí. Nevyzvednutá vysvědčení budou předána v září.

Novinky

DOMŮ

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy